KONST / Oljemålningar / Oljemålning 13989082
nr 1398 9082
Bengt Fransson
(f. 1935), Sverige
Oljemålning, Strandmotiv med par. Signerad. Olja på duk, 21x26, yttermått inklusive ram: 29x34 cm
Bengt Fransson, svensk målare född i Östanåbruk 1935.
Utrop:
2.000 kr
Såld:
1.500 kr
måndag 24 maj 2021
kl 20:16:06
24/5 16:51:37